Karosérie automobilů | e-shop Jplusz.cz ZLINER

Karosérie

Zničený nárazník vás při nehodě ochrání stejně, jako byste žádný neměli

Nárazníky jsou důležitou součástí každého motorového vozidla. Úloha nárazníků je v podstatě taková, že by měly při srážce ochránit karoserii vozidla. Spolu s dalšími ochrannými prvky tak přispívají k pohlcování energie při nárazu. Pokud však máte nárazník poškozený z předešlé nehody, nemůžete počítat s tím, že již takto zdeformovaný nárazník bude plnit svou funkci naplno. Proto je nutné vyměnit poškozený nárazník za nový. Dříve byly nárazníky vyrobeny z kovu, to mělo však při kolizi s chodci a cyklisty za následek jejich těžkého zranění. Novější nárazníky jsou již pokryty umělovou hmotou, kdy je brán i na další účastníky silničního provozu větší ohled a při nehodách dochází k menším zraněním. Přispívá k tomu i více zaoblené provedení nárazníků, než tomu bylo dřive. Dnešní moderní nárazníky mají již zakomponovány i různá vylepšení. Jsou to například elektronické součástky a nebo různé senzory. Kvalitní plastové nárazníky mají i tu výhodu, že jsou při poškození snadno opravitelné. Termoplasty mohou být za tepla znovu vytvarovány a tím můžeme opravit menší poškození. 

To platí i na ostatní části karoserie. Neriskujte a vyměňte staré či poničené části vašeho auta co nejdříve. Velmi důležité je toto pravidlo u oken či zrcátek. Jakkoliv malý pavouk od letícího kamínku vám může způsobit velké problémy. 

V této kategorii naleznete všechny části karoserie od blatníku či nárazníků až po spoilery, přední masky či elektro příslušenství.